Telefon: (42) 719-80-39 e-mail: kontakt@parafiastrykow.pl

2019-04-19

PIELGRZYMKA

DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I OSTREJ BRAMY W WILNIE

WILNO - TROKI – SOKÓŁKA - STUDZIENNICZNA (3 dni)

Termin: 14-16 czerwca 2019r.

DZIEŃ 1 — Wyjazd o godzinie 6.30 z przed kościoła tutejszej parafii. Przejazd do Sokółki – miejsca Cudu Eucharystycznego. Msza Święta, Zapoznanie się z osobliwościami tego wyjątkowego miejsca, projekcja filmu. Przejazd do Augustowa i Sanktuarium Maryjnego w Studziennicznej, obiad. Przejazd do Wilna. Zakwaterowanie i nocleg w Wilnie.

DZIEŃ 2 — Śniadanie. Zwiedzanie Wilna. W mieście, gdzie do dziś przeplatają się trzy kultury: litewska, polska i białoruska zwiedzimy starówkę wileńską wpisaną na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO odwiedzimy najważniejsze miejsce związane z kultem Maryi na Litwie - klasycystyczną pozostałość fortyfikacji miejskich - Ostrą Bramę z Kaplicą Matki Boskiej Ostrobramskiej. Następnie zobaczymy Klasztor Bazylianów, barokowy Zespół Uniwersytetu Wileńskiego, którego studentami byli m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz. Nawiedzimy Kościół Św. Ducha, odradzający się Zamek Królewski, Kościoły św. Anny i Bernardynów, Pomnik Adama Mickiewicza. Uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Czas wolny na Starym Mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Wilnie.

DZIEŃ 3 — Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna - tura objazdowa po mieście. Zobaczymy Górę Trzech Krzyży z pomnikiem poświęconym ofiarom stalinizmu na Litwie, nawiedzimy Kościół św. Piotra i Pawła najcenniejszy zabytek barokowy w Wilnie (około 2 tysiące rzeźb we wnętrzu kościoła). Zobaczymy także Cmentarz na Rossie - najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla ojczyzny. Msza Święta w Ostrej Bramie. W południe wyjazd do Trok. Zobaczymy zabytkowe budynki architektury karaimskiej, średniowieczny zamek na Wyspie Zamkowej na Jeziorze Gal zbudowany przez Księcia Witolda, kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przespacerujemy się również nad jeziorami Galwe i Tataryszki. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca wyjazdu. w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja,   barek, video, wc,), 2 noclegi w hotelu *** (pokoje 2 i 3 osobowe), Wyżywienie  2 śniadania,  obiad dnia pierwszego, obiadokolacja dnia drugiego, Ubezpieczenie: NNW do kwoty 10tys. zł.   KL do kwoty 40 tys. zł, Opieka pilota, Opłaty za autostrady, parkingi, usługa przewodnika w Wilnie.

CENA 700zł. /os.

ZAPISY W KANCELARII PARAFIALNEJ Z ZALICZKĄ 300 zł./os.